Bleší trhy 2023

V sobotu 20. května se konaly již druhé bleší trhy v Lučkovicích. Těší nás, že kromě sousedů přijeli nabídnout své poklady z půdy a rukodělné výrobky také prodejci z Mirotic a Čimelic. Rovněž kupující se sjeli z širšího okolí, nejmladší návštěvnice akce dorazila spolu s rodiči z Ostrovce. Asi největšímu zájmu se těšil stánek s potřebami pro stavbu od hřebíků přes zednická hladítka až po odtokový žlábek.

Nového majitele si našlo i pár kousků oblečení včetně pracovní hasičské uniformy, v nabídce byly též hračky, vybavení do domácnosti, elektronika, hudební nosiče i knížky, ale také předpěstované sazeničky nebo domácí vajíčka. Členové SDH Lučkovice pamatovali i na to, aby nikdo z účastníků akce netrpěl žízní, hlady ani jiným nedostatkem. K dobré pohodě přispělo rovněž příznivé počasí. Tuto sousedskou akci lze tedy hodnotit po všech stránkách jako vydařenou a už teď se těšíme na další ročník nově založené tradice.

Víte že?

Blecha skáče rychlostí 1,9 m/s a dosahuje zrychlení 1500 m/s. Její skok dosahuje 175 násobku její velikosti. Je známo zhruba sto druhů blech. Na psech parazituje blecha kočičí častěji než blecha psí a dále blecha lidská, králičí, ježčí a slepičí. Známá hláška – „To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou…“ je mylná, většina těchto blech lidmi nikdy neopovrhne.