Bleší trhy 2022

Proběhl u nás první ročník Bleších trhů. Počasí nám přálo a celý den bylo velmi příznivé. Po ránu se sešlo 11 prodejců a během dopoledne se na návsi vystřídalo celkem asi 50 kupujících. Přidáme-li k tomu fakt, že prodávající obchodovali i mezi sebou, nebyl celkový objem obchodu zas tak malý. A co se vlastně prodávalo? Hračky, knížky, oděvy i nářadí. Našli jste tu starou vinotéku, kytaru nebo nafukovací člun. Knížky, hudební CD i filmová DVD, bavlnky nebo staré lampičky. Nesmíme opomenout ani stánek s nepřebernými ponožkami nebo třeba prodejce starých žehliček a mlýnků.

Pochutnali jsme si na tradičních klobáskách a výborných koláčích z cukrárny Hraběnka. Po trzích následoval komorní vesnický turnaj v Pétanque a sedělo se tradičně až do tmy. Celou akci pak završilo druhý den slavnostní vyvěšení nového označení hasičské zbrojnice SDH Lučkovice.

 

 

 

Víte že?

Výraz bleší trh pochází ze středověku, kdy panovník nebo šlechtic přenechal darem oblečení svým poddaným. Ti s ním mohli dále obchodovat a spolu s ním se přenášeli i paraziti.